Zásadité potraviny jsou potraviny, které pomáhají udržovat vyváženou kyselost v těle. Tyto potraviny produkují zásadité látky, které neutralizují kyseliny v těle. Kyselé potraviny na druhé straně vyvolávají v těle přebytek kyselin, což může vést k různým zdravotním problémům.

salat

Většina potravin, které konzumujeme, jsou kyselé a nedostatečně kompenzují tento přebytek kyselin. Tyto potraviny zahrnují maso, mléčné výrobky, cukry, kávu a koláče. Proto je důležité, abychom v naší stravě zahrnovali dostatečné množství zásaditých potravin.

Mezi zásadité potraviny patří zelená zelenina, ovoce, ořechy, semena, luštěniny a zelený čaj. Tyto potraviny obsahují vysoké množství vápníku, hořčíku, draslíku a dalších důležitých minerálů, které pomáhají udržovat rovnováhu pH v těle.

Výhodou zásaditých potravin je, že pomáhají podporovat zdraví celého těla. Tyto potraviny pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi, podporují zdravou střevní mikroflóru, zlepšují funkci srdce a cév, zvyšují odolnost proti stresu a podporují správné fungování imunitního systému.

Závěrem lze říci, že zásadité potraviny jsou důležité pro udržení zdraví a dobrého stavu těla. Je důležité je zahrnovat do naší stravy, abychom podpořili naše zdraví a dobrou kondici.

Přehled zásaditých potravin:

  1. Zelený listový salát (pH 7-7,5)
  2. Brokolice (pH 7-7,5)
  3. Cuketa (pH 7-7,5)
  4. Rajčata (pH 4-4,5)
  5. Okurky (pH 5-6)
  6. Mrkev (pH 6-6,5)
  7. Jablka (pH 3-4)
  8. Banány (pH 5-6)
  9. Papaya (pH 5-6)
  10. Meloun (pH 6-7)

Je důležité si uvědomit, že pH potravin se může měnit v závislosti na způsobu pěstování a zpracování. Tyto hodnoty jsou pouze orientační. Navíc, jídelníček by měl být vyvážený a zahrnovat potraviny s různým pH, aby byl zajištěn dostatečný přísun všech nezbytných živin.

Vyhněte se překyselení

V současné době konzumujeme hlavně potraviny, které jsou kyselinotvorné. Pokud k tomu připočteme i hodně stresu a málo pohybu, tak zjistíme, že nám toto všechno v těle vytváří chemickou nerovnováhu. Hladina pH v našich buňkách a tělních tekutinách ovlivňuje všechny procesy v organismu.

Podobná potravina  Jake potraviny obsahuji omega 6 kyseliny

Podobné příspěvky